Šilutės sporto mokyklos dešimtmečiai krepšininkai tapo čempionais!

2018-06-22, Sergėjus Gvildys
S.Gvildžio nuotr.
Žemaitijos krepšinio moksleivių lygos 2008 metų B diviziono čempionato baigiamosios kovos buvo surengtos Šilutėje. Čia dėl čempiono titulo susikovė Mažeikių ir Šilutės sporto mokyklų krepšininkai. Parodę charakterį ir kovingumą, čempionų taurę į viršų kėlė šilutiškiai.

Šilutės krepšinio bendruomenė galėjo stebėti gražų vaikų krepšinio renginį.  Žemaitijos krepšinio moksleivių lygos B diviziono čempionato finalinio ketverto varžybos vyko sporto mokyklos krepšinio salėje, esančioje Gluosnių g. 13A. Ši vaikų šventė prasidėjo gražia kova dėl III vietos. Mažajame finale rungėsi Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio mokyklos-II ir Rietavo KK „Rietavo liūtas“ komandos. Šios rungtynės vyko įnirtingoje kovoje, kuomet rezultatas krypo vienos ir kitos komandos naudai. Tačiau daugiau jėgų turėjo ir tvirtą charakterį parodė Rietavo moksleiviai. Rungtynių pabaigoje jie perėmė iniciatyvą ir nugalėjo rezultatu 48:43. Per pertrauką iki varžybų dienos kulminacijos buvo surengtas snaiperių konkursas. Jį laimėjo „Rietavo liūtas“ komandos lyderis Vykintas Zakarauskas finale pataikęs 7 tritaškius metimus. Jis tik vienu taikliu tritaškiu metimu aplenkė šilutiškį Vitoldą Gavėnią, pataikiusį šešis  metimus.

Po III vietos laimėtojų komandos ir snaiperių konkurso nugalėtojo apdovanojimų ceremonijos į aikštelę išbėgo Mažeikių sporto mokyklos ir Šilutės sporto mokyklos jaunieji krepšininkai. Šilutės mokinukus treniruoja žinomas praeityje krepšininkas ir ne vieną krepšininką išugdęs treneris Alius Rauluševičius. Jo auklėtiniai varžybas pradėjo spurtu ir pirmąjį kėlinuką laimėjo rezultatu 22:14. Antrajame kėlinuke Mažeikių krepšininkai mėgino atsitiesti ir perimti varžybų kontrolę į savo rankas, tačiau A. Rauluševičius, matydamas, kaip priešininkai mažina rezultatą, atliko svarbius žaidėjų keitimus. Po dviejų kėlinukų nedideliu skirtumu pirmavo šeimininkai 34:31. Antrojoje varžybų pusėje Šilutės sporto mokyklos dešimtmečiai krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą. Trenerio paraginti dar labiau susikoncentravo, sustiprino gynybines užtvaras, todėl jų varžovams sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Pastarieji per trečiajį kėlinuką įmetė 14 taškų, o ketvirtajame - viso labo tik 7. Tuo tarpu aikštelės šeimininkai gerai kovėsi dėl atšokusių kamolių ir po varžovų krepšiu susidarydami sau antruosius ir net trečiuosius šansus po nesėkmingų metimų. Nuaidėjus teisėjų finaliniam švilpukui, rezultatas švieslentėje buvo 64:52 Šilutės sporto mokyklos naudai. Čempionai buvo apdovanoti taure ir medaliais. Geriausio sezono žaidėjo prizas įtektas Vitoldui Gavėniai. Visoms finalinio ketverto komandoms buvo įteikti finalinių žaidynių rėmėjo, UAB „Pamario kepykla“ saldūs prizai – šakočiai.