Pagėgiuose lankėsi europarlamentaras

2018-06-23, Mero patarėja Rita Vidraitė
Daugiau kaip valandą trukęs pokalbis pasibaigė europarlamentaro V.Mazuronio padėka už malonų priėmimą bei politines įžvalgas, pagyromis gražiam Pagėgių mietui ir simbolinių dovanų pasikeitimu su meru V.Komskiu.
Daugiau kaip valandą trukęs pokalbis pasibaigė europarlamentaro V.Mazuronio padėka už malonų priėmimą bei politines įžvalgas, pagyromis gražiam Pagėgių mietui ir simbolinių dovanų pasikeitimu su meru V.Komskiu.

Birželio 15 dieną Pagėgiuose lankėsi Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis. Jis susitiko su Savivaldybės meru Virginijumi Komskiu.

Susitikimo metu meras ir Europos Parlamento narys kalbėjo apie Europos sąjungos (ES) sanglaudos politiką. Kadangi Savivaldybės meras yra ir Europos Regionų komiteto narys - tai pokalbis vyko apie bendrą ES politiką, Lietuvos interesų atstovavimą Europos Sąjungoje, apie ES finansuojamų lėšų įsisavinimą ir pasiruošimą naujajam finansavimo laikotarpiui.

Pokalbio metu daug dėmesio skirta regioninės politikos klausimui. Anot mero, regioninė politika Lietuvoje yra vienas pagrindinių klausimų, kuris turi būti spendžiamas. Europoje Lietuva pristatoma kaip vienas regionas ir pagrindinės investicijos skiriamos didžiausiam Lietuvos miestui Vilniui. Tačiau didesnių investicijų ir finansinės pagalbos reikia mažesniems šalies regionams. Šiuo metu plačiai pristatoma Vidaus reikalų ministerijos parengta ir patvirtinta Lietuvos regioninės politikos „Baltoji knyga“ darniai ir tvariai plėtrai 2017-2030 m., prie kurios rengimo prisidėjo Vyriausybė, vietos savivalda, ekonominiai ir socialiniai partneriai. Viena iš esminių šios regioninės politikos krypčių, atsakinga ir į ekonominę plėtrą orientuota savivalda. Tai reiškia, kad bent dešimtadalyje Lietuvos savivaldybių turėtų įsikurti stambūs investuotojai. Pasak mero, tikėtis, kad Pagėgiai būtų patrauklūs stambiam investuotojui, tikrai naivu, tačiau Tauragėje atsiradus stambiai įmonei, būtų galima galvoti apie žmonių iš Pagėgių savivaldybės pavežėjimą.

Meras papasakojo gerosios patirties pavyzdį, kurį pastebėjo Vokietijoje, kai vyko į draugystės sukakčių minėjimą Bad Iburge. Vokietijoje, beveik kiekvienoje savivaldybėje, atokioje miesto teritorijoje veikia gamykla. Pasak Bad Iburgo merės Annette Nirmann, vietos gyventojai turi turėti galimybę oriai dirbti ir pragyventi, tokį gyvenimo lygį galima užtikrinti tik tokiu būdu, užtikrinant darbo vietas. Anot merės, kitokios sėkmingos regiono politikos ji neįsivaizduoja.

Meras mano, kad kiekviena savivaldybė turi ieškoti savo stipriosios pusės ir ją skatinti, pavyzdžiui, Pagėgių savivaldybės teritorijoje palankios sąlygos vėjo jėgainių plėtrai, nes čia eina vėjo koridorius. Savivaldybės teritorijoje jau yra įsikūręs nemažas vėjo jėgainių parkas, kuris dar bus plečiamas. Ši sritis turi būti palaikoma ir stiprinama, juolab, kad ir Šiaurės šalių ekspertai ragina Lietuvą investuoti į vėjo jėgainių parkus ir pašalinti administracines kliūtis jiems statyti. Iš vėjo jėgainių surenkamas turto mokestis ženkliai papildo Savivaldybės biudžetą. Lėšos skiriamos baseino statymui, švietimui, prisidėjimui prie projektų įgyvendinimo.

Daugiau kaip valandą trukęs pokalbis pasibaigė europarlamentaro padėka už malonų priėmimą bei politines įžvalgas, pagyromis gražiam Pagėgių mietui ir simbolinių dovanų pasikeitimu - europarlamentaras merui įteikė simbolinį Vydūno ženkliuką, meras svečiui – Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės - Linartienės monografiją „Vydūnas“.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02018-06-24
#valentinaiduokdoleri Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?