Vaizdo klipas apie šalies regionus – moksleivių iš 40 mokyklų dovana Lietuvai

2018-06-27
A. Tapinas Šilutės Vydūno gimnazijoje
A. Tapinas Šilutės Vydūno gimnazijoje
4600 sekundžių bendros trukmės video kūriniai apie 38 skirtingus Lietuvos miestus bei miestelius – tiek moksleivių filmuotos medžiagos „sutilpo“ į 2 minučių vaizdo klipą „Jungiam Lietuvą“ (https://bit.ly/2KoXOOK). Šis vaizdo klipas – bendra iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ dalyvavusių 700 moksleivių ir projektą finansavusios bendrovės BTA dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

„Keturis mėnesius trukusi iniciatyva „Jungiam Lietuvą“ atskleidė, kad Lietuvos ateitis kuriama ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miesteliuose bei gyvenvietėse, kur besimokantys būsimieji šalies lyderiai siekia puoselėti savo krašto gerovę. Prie iniciatyvos prisijungė per 700 moksleivių iš visų 10 apskričių, o daugiausia laurų nuskynė jaunųjų kūrėjų komandos iš mažesnių miestelių“, – sakė draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.

Iniciatyvoje dalyvavo moksleivių komandos iš 40 mokyklų ir gimnazijų, veikiančių 38 skirtinguose šalies regionuose. Dalyviai sukūrė 46-is šimto sekundžių trukmės video kūrinius apie savo gimtąjį kraštą. Iš šių kūrinių ir sumontuotas vaizdo klipas „Jungiam Lietuvą“, į vientisą mozaiką sujungęs moksleivių akimis pamatytus skirtingus šalies miestus, miestelius bei kaimus.

Daugiau nei 18 tūkst. interneto vartotojų balandžio mėnesį išrinko 25 geriausius moksleivių vaizdo klipus, kurių autoriai kartu su savo klasėmis pakviesti į Valdovų rūmuose vykusius edukacinius žaidimus. Ekskursijose į Valdovų rūmus iš viso dalyvavo per 600 moksleivių, o čia vykusių edukacinių žaidimų nugalėtojai laimėjo diskusijas savo mokyklose su visuomenės veikėjais Andriumi Tapinu, Gabrieliu Liaudansku-Svaru ir Benediktu Vanagu.

„Jaunoji karta – ne tik kūrybiška, bet ir patriotiška. Jų įsitraukimas leidžia tikėtis, kad šiai kartai kuriant ateities Lietuvą nebus skirstymų į pažengusius ir atsilikusius regionus – Lietuva liks viena ir vieninga“, – sakė iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ ambasadorius, grupės „G&G Sindikatas” lyderis G. Liaudanskas-Svaras.

Iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ nugalėtojomis tapo Jurbarko raj. Viešvilės pagrindinė mokykla, Alytaus Jotvingių gimnazija, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija bei Šilutės Vydūno gimnazija.

Visus iniciatyvoje dalyvavusių Lietuvos moksleivių sukurtus vaizdo klipus apie savo kraštą galima peržiūrėti svetainėje www.jungiamlietuva.lt.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!