Oficialiai paskelbta estakados statybos pradžia

2018-06-29, Kęstutis JOČYS

Penktadienį, prieš dešimtą valandą, prie Šilutės – Rusnės kelio, kur potvynio metu prasidėdavo  vandens apsemiama atkarpa nuo Šilutės pusės, automobiliais ir pėsčiomis lyg į kokį masinį renginį skubėjo žmonės. Šioje vietoje įvyko oficialus estakados statybos pradžios atidarymas, kuriame dalyvavo rajono vadovai, rangovai ir LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris beveik prieš metus uždegė „žalią šviesą“ šio projekto įgyvendinimui.

Estakados statybą nulėmė rusniškių atkaklumas

Dar prieš atvykdamas į pamarį, rytinėje Lietuvos radijo žinių laidoje S. Skvernelis pasakė, vykstantis į Rusnę pasidžiaugti kartu, kad šis daugiau nei tris dešimtmečius lauktas projektas pagaliau pradėtas realizuoti. Pasak premjero, tiek metų buvo dalinami pažadai, bet konkrečių veiksmų taip ir nebuvo imtasi motyvuojant, kad tai bus nuostolingas ir neatsiperkantis objektas. Tačiau, kas svarbiau valstybėje – kažkokie piniginiai išskaičiavimai ar vis dėlto žmonės?

„Kad Rusnėje pradėta statyti estakada, lėmė pačių rusniškių atkaklumas. Noriu padėkoti jums už kantrybę. Jūsų užsispyrimas ir lėmė tai, kad būtų rezultatas... Pagrindinis tikslas yra ne tik šiandien pradėti, bet ir šiais metais baigti. Tai yra jūsų sėkmė, ir aš tikrai džiaugiuosi“, - sakė per atidarymo ceremoniją premjeras.

Gausūs aplodismentai su šypsenomis veiduose

Į gausų susirinkusiųjų būrį su sveikinimo kalbomis kreipėsi ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, ir rangovai, o AB „Kauno tiltai“ vadovas Aldas Rusevičius pabrėžė, kad šis projektas jiems yra svarbus ir išskirtinis tuo, kad pirmą kartą teks ne pažaboti vandens stichiją, o prisiderinti, kad ir jai, ir žmonėms būtų patogu. Su audringais plojimais susirinkę į renginį pasitiko Rusnės seniūnę Dalią Drobnienę, kuri kaip visada emocionaliai išsakė savo mintis, pirmiausia padėkodama Ministrui Pirmininkui S. Skverneliui už ištęsėtą pažadą, kad estakada bus pastatyta, o paskui, jau kreipdamasi į premjerą vardu, visų rusniškių pritarimu priėmė į savo būrį padovanodama simbolinę kepuraitę ir marškinėlius su užrašu „Aš myliu Rusnę“.

Kapsulė ateinančioms kartoms

Renginiui vadovavęs Marijus Budraitis perskaitė ant pergamento surašytą tekstą, po kuriuo savo parašus padėjo septyni atsakingi asmenys – pradedant Ministru Pirmininku S. Skverneliu ir baigiant Rusnės seniūne D. Drobniene. Du žmonės, negalėję dalyvauti ceremonijoje, jų tarpe ir Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, savo parašus padėjo anksčiau. Susuktą ir įdėtą į simbolinę kapsulę raštą pašventino du kunigai: katalikų – Remigijus Saunorius ir evangelikų-liuteronų – Remigijus Šemeklis.

Pagrindiniu ceremonijos akcentu tapo kapsulės įmūrijimas į specialų gręžinį kelio viduryje. Po simbolinį betono skiedinio kastuvą ant jos uždėjo visi oficialūs asmenys.

Statybos jau vyksta

Net vykstant renginiui, darbai užliejamame kelio ruože nebuvo sustabdyti. Galingi traktoriai ir ekskavatoriai skersai kelio kasė vandens pralaidumo griovius, platino kelią, darbininkai dėliojo sutvirtinimo elementus ir armatūrą. Estakadą žadama pastatyti iki šių metų pabaigos. Statybos darbai turėjo prasidėti dar gegužę, bet vėlavo dėl nenumatytų kelio platinimo darbų. Tuo pačiu bus rekonstruojamas penkių kilometrų ilgio kelio ruožas, kur bus įrengta nauja kelio danga, nutiestas 4,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas, taip pat pasodinti 288 medžiai. Šiems darbams skirta 10 mln eurų. Juos atliks įmonių „Kauno tiltai“ ir „TEC Infrastructure“ konsorciumas“. Dabar į Rusnę bus galima patekti apvažiavimo keliu per Sausgalvius. Kaip sakė seniūnė D. Drobnienė, reikės būti kantriems, iškęsti ir dulkes, ir duobėtus apvažiavimo kelius, bet tai bus tik nedidelis laiko tarpas, palyginus su  tais ilgais ekstremalaus gyvenimo metais. O vienas internautas tikriausiai su lengvu atodūsiu parašė: „Na, pagaliau...“


Straipsnio komentarai

tai kam toks laikraštis išvis reikalingas 2018-06-29
po savaitės atsibudo šilokarčiama kad estados darbai prasidėjo ar neperilgai miegat Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūks?