Šilutės politikai pasiekė rekordą

2018-06-29, Kęstutis JOČYS
Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai, pasiekę posėdžių trukmės rekordą. K. Jočio nuotrauka.
Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai, pasiekę posėdžių trukmės rekordą. K. Jočio nuotrauka.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdis, kuriame buvo pateikti 7 projektai svarstymui, užtruko tik 10 minučių. „Tai – rekordas“, - juokavo ir patys Tarybos nariai, nei savęs, nei projektų rengėjų nevargindami, su gera nuotaika greitai išsiskirstė.

Ar greitai iš tiesų yra gerai?

Galima būtų tokiam spartuoliškam darbui pritarti motyvuojant, kad projektų skaičius buvo neilgas ir jie nesudėtingi, bet... Kartais net vieno perskaitymas su visais priedais trunka tas pačias 10 min. ar net ilgiau, o čia per tą laiko tarpelį suspėta išklausyti rengėjų pristatymo, apsvarstymo, balsavimo ir teikimo projektus svarstyti Taryboje. Žinoma, galėjo būti ir taip, kad komiteto nariai gerai atliko namų darbus, t. y. išstudijavo juos iki posėdžio arba, kas labiau tikėtina, vadovavosi liaudies išmintimi: „Kai sugebi – neužtrunki“. Bet iš kitos pusės, komitetuose pristatomi projektai turi būti išanalizuojami detaliai, kad Taryboje būtų priimami galutiniai sprendimai pasitikint, būtent, komitetų išvadomis. O, atvirai sakant, nebuvo visi svarstytini klausimai Teritorijų ir kaimo reikalų komitete tokie lengvučiai.

Savivaldybės biudžeto korekcijos

Šios priemonės siūloma imtis dėl nurodymų iš aukščiau. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sumažino tikslinę dotaciją, skirtą socialinei paramai mokiniams 62 600 eurų dėl sumažėjusio jų skaičiaus. Susisiekimo ministro įsakymu paskirtos lėšos Šilutės rajonui: 340 500 eurų ( 200 tūkst. skirta Naujakurių kvartalo Jovarų ir Rasos gatvėms rekonstruoti, 140 500 eurų – Cintjoniškių gatvės ruožo,besijungiančio su valstybinės reikšmės rajoniniu keliu Šilutė-Ramučiai-Gardamas, rekonstrukcijai. Taip pat buvo pasiūlyta biudžeto pajamų planą padidinti 1,5 tūkst. eurų, pusę šios sumos paskiriant Šilutės meno mokyklos šokėjų prie pučiamųjų orkestro grupei naujų rūbų pasiuvimui, kad gražiai atrodytų per Lietuvos šimtmečio dainų šventę, o kitą pusę – skolų dengimui. Pagal projektą „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas“ Aplinkos ministerija numato skirti 27 300 eurų dotaciją (viso projekto vertė – 39 tūkst. eurų). Likusią dalį turės atseikėti Savivaldybė.

Siūloma koreguoti kelių pavaldumą

Dar viename pateiktame projekte siūloma patikslinti Šilutės rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą, pagal kurį būtų išbraukiami valstybinės reikšmės rajoniniai ir krašto keliai, esantys Vainuto, Kintų, Usėnų, Katyčių, Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio ir Juknaičių seniūnijų gyvenvietėse, kaip gatvių tąsa. Šiuos kelių ruožus perims Kelių direkcija, o Savivaldybė, sumažėjus vietinės reikšmės kelių ilgiui, gaus  mažiau lėšų. Komiteto nariams kilo pagrįstas klausimas: „Ar Kelių direkcija sugebės ir suspės tinkamai prižiūrėti šias kelių atkarpas?“

Komitetui buvo pateiktas siūlymas neatlygintinai perduoti pagal panaudos sutartį 5 m. laikotarpiui valdyti Šilutės katalikų moterų draugijai dalį Liepų gatvėje esančio namo (101,84 kv. m). Už visas paslaugas sumokės Savivaldybė. Moterų draugija teikia bendrąsias socialines paslaugas bendruomenei glaudžiai bendradarbiaudama su Savivaldybės institucijomis. Kasmet jomis pasinaudoja apie 3 tūkst. asmenų.

Ar visus šiuos projektus palaimins ir Šilutės rajono savivaldybės taryba, paaiškės ketvirtadienį (06. 28) vyksiančiame posėdyje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!