Autsaideriai krito prieš pamario vienuolikę

2018-07-01, Sergėjus Gvildys

Šilutės stadione, vietos futbolo komanda nesunkiai įveikė Lietuvos II lygos vakarų diviziono autsaiderę, Joniškio FK „Saned“ – 3:1. Tai buvo antroji pamario vienuolikės pergalė čempionate.

Pastarosiomis dienomis įpusėjo didžiausia Pasaulio futbolo šventė, vykstanti Rusijoje. Šeštadienį futbolo aistruoliai stebėjo įtemptą kovą tarp Vokietijos ir Švedijos rinktinių „F“ grupėje. Tai buvo bene svarbiausios varžybos Vokietijos rinktinei, ginančiai Pasaulio čempionų vardą. Vokietijos rinktinę nuo pražūtingo pralaimėjimo ir iškritimo iš tolimesnių kovų, išgelbėjo saugas T. Kroos. Jis per paskutinę pridėto laiko minutę įmušė pergalingą įvartį. Vokiečiai nugalėjo švedus rezultatu 2:1 ir išsaugojo galimybę tęsti kovą dėl patekimo į aštuntfinalį.

Tuo tarpu FK „Šilutė“, nors ir nekovoja aukšto lygio čempionatuose, žaidė ne mažiau svarbias varžybas su lygos autsaideriais – FK „Saned“ iš Joniškio. Varžyboms teisėjavo buvęs šilutiškių komandos, ankstesniuose sezonuose rungtyniavusios Lietuvos I lygoje, puolėjas Robertas Šmitas. Reikia pažymėti, jog teisėjavimas buvo principingas ir teisingas. Teisėjas nesimpatizavo savo buvusiai komandai, o anaiptol buvo itin griežtas ir šilutiškiai „užsidirbo“ net keturias geltonas korteles. R. Šmitui sušvilpus varžybų pradžią, pamario kraštą atstovaujantys futbolininkai be jokios žvalgybos iš karto užgulė svečių iš Joniškio vartų pusę. Jau trečia aktyvi ataka penktąją minutę pasibaigė taikliu puolėjo Dariaus Paldauskio (Nr.14) smūgiu į vartus. Šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0. Matyt greitas ir lengvas įvartis psichologiškai paveikė Šilutės futbolininkus ir pastarieji atsipalaidavo. O svečiai tuo tarpu surengė porą aktyvių atakų. Viena iš jų pasibaigė rezultatyviai. 13-ąją minutę rezultatą išlygino Mindaugas Sabas. Šis įvartis pažadino šilutiškius. Jie vėl pradėjo aktyviai regzti atakas svečių vartų pusėje sukurdami puikias progas. Vieną iš tokių 26-ąją minutę realizavo saugas Justas Milius (Nr.20). Rezultatas tapo 2:1. Šeimininkams aktyviai atakuojant FK „Saned“ ir daugiau laiko praleidžiant atakoje, pasibaigė pirmasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje svečiai mėgino kilti į šturmą. Tačiau atsarginių žaidėjų trūkumas ir silpnesnis fizinis pasiruošimas – priežastys, kurios neleido svečiams rimčiau pasipriešinti. O treneris M. Jazbutis, turėdamas pakankamą atsarginių žaidėjų suolą, galėjo manipuliuoti žaidėjų sudėtimi aikštėje. Matydamas savo komandos susilpnėjusias atakas, jis į aikštelę išeido patyrusį ir rezultatyviausią komandos puolėją Aivarą Thales (Nr.7). Šis trenerio lūkesčius pateisino su kaupu. Aktyviai žaizdamas atakos smaigalyje, 68-ą minutę puikiu smūgiu padidino šeimininkų persvarą iki 3:1. Varžybų pabaigoje svečiai praktiškai tiktai gynėsi. O šilutiškiai smaginosi atakomis ir sukuriamomis progomis. Deja, gražų žaidimą kiek aptemdė neišnaudotos kone šimptaprocentinės progos. Na, o rungtynės baigėsi taip ir nepakitus rezultatui. Po šių varžybų FK „Šilutė“ su dviem pergalėmis, keturiomis  lygiosiomis ir keturiais pralaimėjimais užima dešimtąją turnyrinės lentelės vietą. Kitas varžybas birželio 30-ąją pamariečiai žais Telšiuose su vietos FC „Džiugas“, o liepos 6-ąją namie susitiks su Mažeikių „Atmosfera“.