Valstybinių miškų urėdijos gegužės rezultatai - geriausi nuo reformos pradžios

2018-07-01, am.lt

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija 2018 m. gegužę uždirbo 18,86 mln. eurų pajamų, beveik 16 proc. daugiau nei š. m. balandį (16,25 mln. eurų). Iš žaliavinės medienos pardavimo, pagrindinio Valstybinių miškų urėdijos pajamų šaltinio, š. m. gegužę uždirbta 16,35 mln. eurų, 26 proc. daugiau nei balandį, kai iš šios veiklos gautos pajamos siekė 12,98 mln. eurų. Valstybinių miškų urėdijos veiklos sąnaudos gegužę siekė beveik 8,9 mln. eurų ir buvo 0,7 mln. eurų mažesnės nei šių metų balandį.

„Džiugina stabiliai geri įmonės veiklos rezultatai. Balandį daugiausiai laiko ir dėmesio buvo skirta miško sodinimo darbams, o gegužę visas pajėgas galėjome nukreipti medienos ruošai, intensyviau organizuoti darbus miškuose. Be to, pirmuosius rezultatus duoda ir įmonės sujungimas. Regioniniai padaliniai padeda organizuoti medienos ruošą kaimynystėje dirbantiems kolegoms, taip efektyviau išnaudojama turima technika ir kiti įmonės resursai“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

„Įgyvendinama Valstybinių miškų urėdijų reforma – didelis iššūkis visiems, dirbantiems Lietuvos miškuose. Matome, kad veiklos rezultatai yra geri, ir tikime, kad pavyks sklandžiai ir efektyviai pasiekti keliamus veiklos rezultatų tikslus, tuo pačiu išlaikant kokybišką ekonominių, ekologinių ir socialinių tikslų balansą, o Valstybinių miškų urėdija tampa šiuolaikiška, profesionalia, skaidriai valdoma ir efektyviai veikiančia įmone,“ – sakė M. Pulkauninkas.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?