Ar išteisintas politikas Kęstas Komskis sieks Pagėgių mero posto?

2018-07-05
„Tvarkietis“ K. Komskis išteisintas.
„Tvarkietis“ K. Komskis išteisintas.

Piketą prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų surengę politikai Valdas Vasiliauskas ir Kęstas Komskis birželio 21-ąją Vilniaus apygardos teisme išgirdo nuosprendį. Jie buvo išteisinti.  Pagėgių krašto politikas K. Komskis nesistebėjo tokiu teismo sprendimu. Jis „Šilokarčemai“ atskleidė, ką ketina daryti artėjančiuose savivaldos rinkimuose. Šį kartą jau tvirtai atsakė į klausimą, ar sieks mero posto Pagėgių savivaldybėje.

Jautėsi negerai

Piketas prie I. Mikelionio namų buvo surengtas 2016 metų kovo 2 dieną. Jame dalyvavo ne tik V. Vasiliauskas ir K. Komskis, bet ir Petras Gražulis bei Juozas Imbrasas. Pastarojo atžvilgiu byla nebuvo iškelta, o patraukti baudžiamojon atsakomybėn P. Gražulį neleido Seimas.  Nors politikai teisme aiškino, kad nieko nederamo nepadarė ir pikete tik norėjo išsakyti priekaištus dėl esą netinkamo prokuratūros darbo, tiriant partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Rolando Pakso galimai nusikalstamą veiką, I. Mikelionis tai įvertino, kaip politikų bandymą kištis į teisėsaugos darbą ir daryti įtaką jos sprendimams bei kreipėsi pagalbos į kolegas.  

„Kalbėti apie materialinę žalą būtų beprasmiška, kalbėti galima tik apie moralinę ir ji daugiau padaryta ne man, o mano sutuoktinei ir vaikams, tiek nepilnamečiams, tiek pilnamečiams“, – iškviestas liudyti į teismą kalbėjo Generalinės prokuratūros prokuroras I. Mikelionis.  Jo žmona Daiva Mikelionienė teisme skundėsi, kad vis dar negali pamiršti piketo ir jo paliktų nemalonių įspūdžių.  „Atvežiau sūnų namo ir pamačiau daug stovinčių automobilių, kelias policijos mašinas. Pirma mintis buvo apsisukti ir nuvažiuoti, tačiau siaurame kelyje tai nelengva padaryti“, – pasakojo D. Mikelionienė. Privažiavusi arčiau prie susirinkusių žmonių, ji išvydo pažįstamus veidus, kurie buvo užtvėrę įvažiavimą į jos kiemą. Pamatę atvažiuojančią D. Mikelionienę, protestuotojai pasitraukė ir ją praleido, tačiau ji su jais kalbėtis neišdrįso.   „Paklausiau policijos pareigūnų, ar toks piketas yra legalus, jie atsakė, kad legalus, todėl pasistačiau automobilį ir įėjau į namą“, – sakė I. Mikelionio žmona, kuri  neišgirdo nė vieno užgaulaus žodžio savo ar savo vaikų atžvilgiu. Tačiau jautėsi nejaukiai, o abu vaikai esą labai išsigando.  Penkiolikametis sūnus bijojo likti vienas namuose, todėl ji paskambino į darbą ir darbdaviui pareiškė, kad darbe nepasirodys. Netrukus po to paskambino ir aštuoniolikametė dukra, kuri pareiškė, kad ją draugės informavo apie piketą ir ji bijo grįžti namo. „Net šuo nėjo per pagrindines duris į lauką, išleidau pro šonines, jis šiek tiek palakstė ir grįžo“, – pasakojo D. Mikelionienė. Jos teigimu, užsidariusi namuose šiek tiek girdėjo, ką per mikrofoną kalbėjo V. Vasiliauskas, K. Komskis, P. Gražulis ir J. Imbrasas ir jai tos kalbos nepatiko, nes jose buvo meluojama apie jos vyrą ir šį melą jai ne kartą teko paneigti, o vaikai iš jos sūnaus iki šiol mokykloje tyčiojasi: „Mikelioni, stabdyk STT“.    

Prokuroras buvusius Seimo narius siūlė nubausti vienodai – baudomis po 12,5 tūkstančių eurų. 

Nusikaltimo požymių nerasta

Teismo nuomone, K. Komskio ir V. Vasiliausko veiksmuose nėra nusikaltimų požymių, nes susirinkimų įstatymas, kuris numato, kad piketuoti ar mitinguoti be leidimo gali ne daugiau kaip 15 žmonių, pažeistas nebuvo. 

Teismo teigimu, spaudimas I. Mikelioniui nebuvo daromas, nes jis tiesiogiai nevadovavo ikiteisminiam tyrimui, kuriame Rolandas Paksas kaltinamas prekyba poveikiu ir jokio sprendimo priimti negalėjo. „Piketas nebuvo susijęs su konkrečia byla, piketuojama buvo tik dėl tam tikrų ikiteisminio tyrimo veiksmų, neteisėtai paviešintos ikiteisminio tyrimo medžiagos. Piketas buvo organizuojamas darbo metu, nesiekiant trikdyti nei I. Mikelionio šeimos, nei jo kaimynų, ir tai, kad jam įpusėjus namo grįžo D. Mikelionienė, yra tik sutapimas“, – motyvus dėstė teisėjas Audrius Cininas. Jis visiškai paneigė prokurorų politikams mestus kaltinimus, esą piketuotojai bandė daryti poveikį I. Mikelioniui per jo šeimos narius. „Pasisakymo laisvė Lietuvoje nėra ribojama“, – skaitydamas nuosprendį pabrėžė teisėjas.  

Pats K. Komskis „Šilokarčemai“ teigė, kad tokios šio įvykio baigties ir tikėjosi mat jokių pažeidimų nesijaučia padaręs. Paklaustas dėl tolimesnių planų, jis atskleidė, kad vis dėlto kandidatuos į Pagėgių savivaldybės merus.


Straipsnio komentarai

Wirgis, Kąstas, o kur gi Pakalnės Jūrinis Šaulys?2018-08-10
Anam kompensacijos tai nereik, a?
Pasakoje 3B-is karaliaus žentu eina.
Kaip čia dabar yr?
KKK
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
1232018-07-07
Kaip suprasti kandidatuos? Juk jie balsus perka, uzsimokedami kontrabandinemis cigaretėmis arba alkoholiu. Normalus žmonės už juos nebalsuoja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaip tik tokį mafija juk valdo 2018-07-06
na kur gi ne kad butu viskas jų rankose ir visus valdyt ir šaudyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Amadėjui2018-07-05
Ar Jūs tuo tikite? Gal čia viskas daug gudriau? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Amadėjus2018-07-05
Čia viskas kur kas sudėtingiau. Virginijus ir Kęstas jau senokai yra priešiškai nusiteikę vienas kito atžvilgiu. Nemalonu žiūrėti kaip brolis broliui blogo linki Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2018-07-05
Dėl žmonių akių turi pasikeist ,kad nesakytu užsisėdėjo išvis jų nebereikia nei vieno Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2018-07-05
Dėl žmonių akių turi pasikeist ,kad nesakytu užsisėdėjo išvis jų nebereikia nei vieno Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai pala2018-07-05
o kaip Virgis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka