Vasara – ne tik atostogų metas

2018-07-06, Kęstutis JOČYS
Spaudos konferencijos metu – Šilutės rajono meras V. Laurinaitis ir Administracijos direktorius S. Šeputis. K. Jočio nuotrauka.
Spaudos konferencijos metu – Šilutės rajono meras V. Laurinaitis ir Administracijos direktorius S. Šeputis. K. Jočio nuotrauka.

Paskutinį mėnesio antradienį į tradicinę konferenciją žiniasklaidos atstovus pakvietė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Administracijos direktorius Sigitas Šeputis

Darbų apimtys didėja

Administracijos direktorius S. Šeputis savo pasisakyme pirmiausia akcentavo trijų užsitęsusių objektų – Šilutės autobusų parko, autobusų stoties ir prekybos centro – statybų pradžią. Autobusų parkui jau užsakyti pastoliai ir neužilgo Dariaus ir Girėno gatvėje jie bus sukalti pastato karkasui. Jau išvežtas į Klaipėdą visas užterštas gruntas, buvęs autobuso parko teritorijoje, ir suvežtas naujas, kokybiškas, dabar vyksta jo gruntavimo darbai. Perkeltas į kitą vietą telefoninio ryšio antenos bokštas, kuriuo buvo nepatenkinti aplinkiniai gyventojai. Pagal grafiką vyksta naujojo prekybos centro statyba ir, anot rangovų, dar šiais metais ji turėtų būti baigta, kaip ir Rusnės estakados statyba, kurios atidaryme dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kaip sakė S. Šeputis, vyksta intensyvus darbas, įrenginėjant naujuosius, pusiau požeminius šiukšlių konteinerius. Vietoj anksčiau buvusių dviejų, dabar įmontuojami penki su apsauginėmis tvoromis, kurie skirti buitinių atliekų rūšiavimui. Anksčiau jų buvo 18, o dabar visame Šilutės rajone bus 52 ir dar 7 papildomi Rusnėje. Dėl konteinerių pastatymo vietos buvo ir tebėra nepatenkintų gyventojų, tačiau anot direktoriaus, montuojant juos miesto teritorijoje, reikia atsižvelgti į tai, kad po žeme yra išvedžiotos įvairios komunikacijos, požeminiai kabeliai, todėl, kasant tranšėjas ir griovius, reikia ieškoti vietų, kad jų technika nekliudytų ir nepažeistų.

Jau yra parengtas projektas kelio Šilutė – Žemaičių Naumiestis rekonstrukcijai, bet dėl dažnai besikeičiančių Automobilių kelių direkcijos vadovų, vis nepavyksta galutinai susitarti dėl konkurso darbų vykdymui skelbimo. Savivaldybėje viešėjęs naujasis laikinas vadovas Vitalijus Andrejevas irgi žadėjo padėti ne tik tvarkant šį kelią, bet ir žvyrkelį Mingėje.

Kalbėti apie užbaigtus darbus visada maloniau

Meras V. Laurinaitis pasidžiaugė naujo, modernaus stadiono Švėkšnos Saulės gimnazijoje įrengimu, o kai bus sutvarkytas stadionas ir Žemaičių Naumiestyje, visos rajono gimnazijos turės šiuolaikines sporto bazes. Jis priminė ir baigiamą kompleksiškai tvarkyti Melioratorių alėją su įvairiais treniruokliais, vaikų žaidimo aikštelėmis ir t. t. Bus pradėtas ir Knygnešių kvartalo poilsio zonų įrenginėjimas, tik jame yra problemų dėl namų išsidėstymo ir galimybės įvažiuoti technikai, bet nėra padėčių be išeičių.

Dar viena gera žinia – birželio mėnesį buvo priimtas sprendimas dėl naujų grupių ikimokyklinėse ugdymo įstaigose steigimo: 4 bus atidarytos Šilutėje, dvi – rajone. Naujas vaikų darželis bus atidarytas mokyklos patalpose Katyčiuose, o Vilkyčiuose – viena nauja grupė.Taigi, per pastaruosius 3 metus buvo atidarytos 23 naujos darželinukų ugdymo grupės, kurias lanko ir lankys virš 200 ikimokyklinio amžiaus vaikų.

Savivaldybėje lankėsi Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, kuris domisi visu pamario kraštu. Apie tai jis kalbėjo ir Klaipėdoje, susitikęs su visais apskrities merais. Šis dėmesys susijęs su dviejų tautų istorine praeitimi ( Po Pirmojo pasaulinio karo, 1920 m. sausio 10 d. Klaipėdos krašto valdymas buvo atiduotas Prancūzijai ir tai tęsėsi trejus metus. Prancūzų šauliai buvo įsikūrę ir Šilutėje – aut.). Jis kalbėjo apie galimybę plėsti abiejų tautų bendradarbiavimą, o merus oficialiai pakvietė dalyvauti liepos 14, Bastilijos paėmimo dienos, kuri laikoma Prancūzijos nacionaline švente, renginiuose Eliziejaus laukuose.

Vien gerų norų neužtenka

Rajono meras „nevyniojo į vatą“ ir problemų, kurių sprendimas, deja, priklauso ne tik nuo Savivaldybės. Kaip vieną iš jų V. Laurinaitis paminėjo santykius su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, kuri „tempia gumą“ dėl suplanuoto pastatyti apžvalgos bokšto Uostadvaryje. Yra paskirtos ir lėšos, bet jos tarnybos stalčiuose, kuri jau 15 mėn. nesugeba jų pajudinti, o įgalioti projektą tvarkyti šilutiškiams, nesutinka. Nepatenkinta Savivaldybė ir Darbo biržos veiklos rezultatais, apie kuriuos jau ne kartą buvo kalbėta. Neseniai prie apskritojo stalo vėl buvo diskutuota dalyvaujant ir Lietuvos darbo biržos direktorei Ligitai Valulytei. Stringa taip pat farvaterio gilinimo darbai per Kuršių marias, įgyvendinant projektą dėl turistinio kelto maršruto atidarymo iš Nidos į Ventės ragą.

O visų didžiausia problema, anot S. Šepučio, yra patys projektai ir jų parengimas. Dar būtų pusė bėdos, jei tai užtruktų mėnesius, bet tai kartais tęsiasi ištisus metus, o laikas ir terminai nelaukia. Ir dar viena įdomi detalė – didžiąją dalį projektų konkursuose laimi vilniečiai, kadangi pasiūlo mažiausią kainą. Bet tai nereiškia, jog ji gali užtikrinti kokybę, dažnai būna atvirkščiai. Administracijos direktorius prisipažino, kad buvo padaryta klaida, iš pat pradžių neatlikus Lietuvininkų gatvėje augančių medžių išsamios jų būklės analizės. Bet dabar ją atliks M. Romerio universiteto mokslininkai su spec. aparatūra vasaros metu, o jau rudenį bus pradėti pagrindinės miesto gatvės rekonstrukcijos darbai.


Straipsnio komentarai

Kokie pūkuotukai2018-07-08
Vaidina geručius,o realybėje jie žmones laiko nereikalingu balastu.Mano nuomone,jie yra beraščiai,nemoka perskaityti LR įstatymų.Šiukšlių konteineriai statomi prie vaikų darželių tvoros,po gyventojų langais,nuvertindami butus, nors alternatyvos yra,kad pastatyti konteinerius nepažeidžiant niekieno interesų .Su namų gyventojais nemato reikalo bendrauti,kalbėtis. Šeputis net nežino kur statomi konteineriai (Elektroninio pašto laiške nurodo kitą adresą).Įdomu ,kam dirba Būdvytis,kad nemato infekcijos židinio prie vaikų darželio tvoros. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Alfredas2018-07-07
Kada valdžia prisimins apie begalinius prašymus Aukštumalės gatvės link Kintų pesčiųjų tako įrengimui,o tie prašymai jau tęsiasi apie šešis metus.Gal valdžios vyrų palikuonys šia atkarpa bando savo technikos greitį,nes motociklai čia lekia 140 greičiu, o piestiesiems tenka eiti grioviu. Kviesime p. merą pasivaIkčioti šia atkarpa tegul pajunta ką tai reiškia. Darot vyrai ne tai ką turit daryti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2018-07-07
Bet dabar ją atliks M. Romerio universiteto mokslininkai su spec. aparatūra Kęstuti turėjai rašyti A.Stulginskio universiteto mokslininkai su spec. aparatūra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?