Varpų gaudesys sukvietė jūrą žmonių

2018-07-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį varpo gaudesys kvietė į Gardamo miestelio šventę pabūti šalia vienas kito, pasidžiaugti, pasigirti savo nuveiktais darbais, pasididžiuoti, kad esame lietuviais, kad galime švęsti kartu ir Lietuvos šimtmetį.

Dalyvavo būrys svečių

„Kai girdime varpo gausmą, širdis savaime tarsi šaukia grįžti į gimtus namus, išeiname pakėlę sparnus į tolį ir aplankę svetimus kraštus suprantame, kad gražiausias, mieliausias ir koks tik begali būti yra mūsų gimtasis kraštas.  Lietuva – spalvinga šalis savo istorija ir kultūra. Ją tokią daro čia gyvenantys, dirbantys, kuriantys žmonės. Nepriklausomai, kur jie gyvena, ar dideliame mieste, ar iš kelių sodybų sudarytame kaime, visi jie didūs ir svarbūs mūsų kraštui“, - pradėjo šventę renginio vedėja Lina Balčiauskienė.

Netrukus ji į sceną pakvietė krašto garbingus svečius - Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, Lietuvos Respublikos Seimo narį Remigijų Žemaitaitį, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį bei Gardamo seniūnę ir bendruomenės pirmininkę Birutę Pocevičienę. Svečiams ištarus sveikinimo žodį, scenoje pasirodė ir apsimiegojęs Petriukas, kuris net nežinojo, jog šiemet Lietuva švenčia šimtmetį. „Ką aš galiu žinoti, jei neseniai prabudau“, - sakė Petras, kurio vaidmenį atliko Aivaras Matuiza. Viską išsiaiškinus ir prisiminus, ėmėsi rimtų darbų.

Įteiktos nominacijos

Renginio vedėjai priminė, kad švenčiant Lietuvos gimtadienį, negalima nepaminėti žmonių, bendruomenių, kurių geri darbai džiugina visų širdis. Todėl, skambant būgnams ir fanfaroms, tą vakarą pirmiausia paskelbtos ir apdovanotos šimtmečio nominacijos.

Mokytojo darbas labai atsakingas - jis savo žiniomis dalijasi ne tik per pamoką ar kiekvieną dieną, bet ir padeda vaikams tapti garbingais bei kompetentingais žmonėmis. Todėl pirmoji nominacija „Šimtmečio mokytojas“ skirta pedagogei Irenai Šerpytienei.

„Ne veltui mūsų Lietuvos trispalvėje yra žalia spalva. Tai mūsų laukai, žaluma. Lietuvis myli, gerbia miškus, todėl ne išimtis ir mūsų seniūnijoje. Norime nominuoti bendruomenę, kuri pasistengė, jog gryno oro būtų kuo daugiau - pasodino parkelį“, - džiaugėsi L. Balčiauskienė. „Tautiškiausia bendruomene“ tituluota Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“. Jos pirmininkas Arūnas Juozas Uselis.

Gardame gyvena optimistai

Šalyje gimstamumas mažėja, užsidaro ne viena švietimo įstaiga, bet Gardamo seniūnijoje gyvena optimistai, nes jie už tai, kad Gardame dar ilgai neišnyktų vaikų klegesys. Todėl miestelyje atidarytas darželis. Už šį žygdarbį Gardamo bendruomenei „Tenenys“ ir jos pirmininkei Birutei Pocevičienei įteikta „Šimtmečio projekto“ nominacija.

„Norime pasidžiaugti, kad tarp mūsų yra jauna, aktyvi mergina, kuri ne tik gyvena ir dirba Lietuvoje, bet ir  stengiasi, jog tas gėris nusėstų ant daugelio pečių. Todėl nominacija „Jauniausias šimtmečio lyderis“ skiriama Lijanai Jagintavičienei“, - tęsė A. Matuiza.

„Šimtmečio verslininkas“ - Stanislovas Jonikaitis, kuris kuria ne tik savo gerovę, bet ir stengiasi, kad kitas žmogus turėtų galimybę gyventi ir dirbti Lietuvoje.

„Versliausia seniūnijos bendruomenė“ - Bliūdsukių kaimo bendruomenė „Želvesys“ . Jos pirmininkė Rasa McDonald. Bliūdsukiškiai turi surinkę patį didžiausią vaistažolių lobyną, kuriuo mielai dalinasi su visais norinčiais jų įsigyti.

Nominacija „Šimtmečio dovana“ įteikta Petrui Juraškai.

Liejosi linksmybės

Po padėkų ir nominacijų įteikimų visi pakviesti linksmintis. Čia savo kūrinius atliko Gardamo moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“, Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“. Visus stebino ir Gardamo moterų šokių kolektyvas. Tarp pasirodymų visi norintys galėjo save išbandyti įvairiose estafetėse, žaidimuose. Pasveikinti Petrai, Povilai, Petronėlės ir Paulinos.

Scenoje pasirodžius grupei „2Donatai“, ją visi tiesiog apgulė. Su atlikėjais drauge visi dainavo, vis daugiau atsirado įsitraukiančių į šokio sūkurį. Svečiavosi ir grupė „Pikaso“. Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?