Pamariškių lengvaatlečių triumfas Klaipėdoje

2018-07-12
Šilutės sporto mokyklos jaunių lengvaatlečių rinktinė (iš kairės): M. Stonkus, K. Bataitytė, P. Gudaitis, E. Bagdonaitė, J. Budrikas, J. Baciūtė, O. Guščius, M. Lidžius, D. Jasaitė ir T. Bartkus.
Lietuvos lengvosios atletikos jaunių (iki 17 m.) pirmenybėse Klaipėdoje tarp rajonų komandų šauniausiai pasirodė Šilutės sporto mokyklos rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Bronius Mulskis) – I vieta, 274 taškai. Dvigubu šalies čempionu tapo šešiolikmetis Justas Budrikas, laimėjęs 800 ir 1500 metrų bėgimus. Du sidabro medalius iškovojo metikė Gintarė Paulauskaitė, po vieną sidabro medalį pelnė bėgikė Julija Baciūtė ir šuolininkas Osvaldas Guščius, individualiai startavęs penkiolikmetis jaunutis Marius Rudzevičius ieties metimo varžybose užėmė III vietą.

Vidutinių nuotolių bėgikas J. Budrikas (trenerė L. Leikuvienė) triumfavo aplenkęs visus varžovus bėgdamas 800 ir 1500 m. Trumpesnę distanciją įveikė per 2:00.58 min., ilgesnę – per 4:18.39. Abu kartus komandai uždirbo po 22 taškus. Nebuvo lengva iškovoti čempiono titulus. Bėgant 1500 metrų jam, kaip sakoma, ant kulnų lipo Švenčionių atstovas Justas Sažinas, finišavęs antras. Švenčioniškio laikas – 4:19.22.

Septyniolikmetė J. Baciūtė pasižymėjo bėgdama 400 m barjerinį bėgimą. Ją aplenkė tik Vilniaus pirmos rinktinės lengvaatletė Hanna Zikejeva, įveikusi distanciją per 1:05.42 min. Julijos rezultatas – 1:07.31 min., II vieta. Ji komandai atnešė 18 taškų. Dar 13 taškų Julija uždirbo bėgdama 2000 metrų kliūtinį bėgimą - finišavo ketvirta. Jos laikas – 8:29.82 min. J. Baciūtė įvykdė pirmo jaunių atskyrio normatyvą.

Šešiolikmetis Osvaldas Guščius dalyvavo šuolio į tolį ir trišuolio varžybose. Geriau sekėsi antroji rungtis – trečiu bandymu nušoko 13,85 m. Šis rezultatas garantavo antrą vietą. Pirmą vietą užėmė metais vyresnis vilnietis Vilius Junevičius, nušokęs 14,24 m. Šuolio į tolį varžybose Osvaldas liko šeštas – 6,09 m. Jis komandai iš viso pelnė 29 tšk. (18+11).

Vilniuje besimokanti šešiolikmetė G. Paulauskaitė (treneriai J. Radžius, B. Mulskis) įskaitą davė sostinės ir Šilutės komandoms. Kaip ir tikėjosi treneriai, ji gerai pasirodė ieties metimo ir rutulio stūmimo varžybose – iškovojo du sidabro medalius. 500 g ietį švystelėjo 38,38 m, 3 kg rutulį nustūmė 13 m. Jos bendraamžė Kristina Bataitytė, pirmą kartą dalyvavusi tokio rango varžybose, ietį numetė 35,60 m – IV vieta, 13 tšk. Labai šauniai pasirodė jaunutis M. Rudzevičius, numetęs 700 g ietį 57,86 m. Jau daugiau nei 10 metų nė vienas šalies jaunutis nėra tiek tolį nusviedęs ietį. M. Rudzevičius jaunių varžybose užėmė trečią vietą.

Nedaug trūko, kad prizininke taptų šešiolikmetė Erestida Bagdonaitė, bėgusi 1500 ir 3000 m. Trumpesnę distanciją Erestida įveikė ketvirta, ilgesnę – penkta. Jos rezultatai – 5:12.64 ir 12:15.50. Iš viso į komandos taupyklę įdėjo 28 tšk. (13+15). Šilutės komandai labai svarbūs buvo ir ilgų nuotolių bėgiko Pauliaus Gudaičio bei sprinterio Martyno Lidžiaus iškovoti taškai. Paulius bėgo 2000 m kliūtinį bėgimą ir 3000 m. Jis užėmė V-VI vietas. Jo rezultatai – 7:03.10 ir 10:11.59. M. Lidžius liko šeštas, lenktyniaudamas 110 m barjeriniame bėgime. Jo laikas – 16.71 sek. Prie šilutiškių pergalės prisidėjo ir D. Jasaitės, T. Bartkaus, M. Stonkaus pelnyti taškai. Bendras indėlis, bendras džiaugsmas.

Tarp rajonų komandų nugalėjo Šilutės sporto mokyklos rinktinė. Jos kraitis – 274 tšk. Aplenktos 25 komandos. II-III vietas užėmė Šakiai ir Raseiniai – 177 ir 171,5 tšk. 26- ąją vietą užėmęs Jurbarkas surinko 6 taškus. Tarp miestų nugalėjo Kauno pirmoji komanda – 642 tšk.