Remigijus Špečkauskas: „Tarybos narys - tai nėra etatas“

2018-07-13, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Remigijus Špečkauskas teigia, kad pagėgiškiai mėgsta aktyviai leisti laiką.
Remigijus Špečkauskas teigia, kad pagėgiškiai mėgsta aktyviai leisti laiką.

Daugeliui puikiai pažįstamas sporto entuziastas, visuomenininkas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys, VšĮ Sportas ir turizmas administratorius Remigijus Špečkauskas. Su juo kalbėjomės ne tik apie sportą ir sportuojančius, bet ir politiką. „Nepatenkintų yra tik keletas savivaldybės tarybos narių, esančių opozicijoje, kurie nesilanko sporto renginiuose, o tik garsiai šaukia, kad visur viskas blogai“, - teigė pašnekovas.

- Ar Pagėgiai – sportuojančiųjų kraštas?

- Pagėgių kraštas tradiciškai nuo seno garsėja sportiškumu, sporto propagavimu, aktyviu visuomenės įsitraukimu į sportinį gyvenimą. Nors gyvename mažoje Savivaldybėje, tačiau ne vienoje sporto šakoje esame lygiaverčiai dalyviai.

- Kokios sporto šakos populiariausios?  Kokiais pasiekimais galite pasidžiaugti?

- Savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje,  vasaros laikotarpiu populiariausias paplūdimio tinklinis, šaltuoju metų laiku - krepšinis, salės tinklinis, smiginis, stalo tenisas. 2017 m. Savivaldybės komanda  dalyvavo Mažų miestelių krepšinio lygoje, kurioje iš 16 komandų užėmėme III vietą ir už tai esu dėkingas krepšinio aistruoliams, kurie negailėdami savo brangaus laiko, savaitgaliais gynė Savivaldybės garbę. Jau kelinti metai iš eilės, tapo  populiarus  trikovės turnyras, kuris  vyksta du – tris mėnesius, jame  dalyvauja sporto mėgėjai iš įvairių seniūnijų. 2017  metais buvo surengti dvidešimt šeši sporto renginiai, gausiausi iš jų – krepšinio, tinklinio pirmenybės, seniūnijų žaidynės, paplūdimio tinklinio atidarymo turnyras.

- Šiuo metu itin populiari savanoriška veikla. Pagėgiai tai taip pat labai skatina. Ar lengva į tai įtraukti žmones? Kuo galite pasidžiaugti?

- Atskirų sporto šakų, sporto klubų, aktyviausi sporto aistruoliai – pagalbininkai,  vykdant renginius,  visada su noru yra pasiruošę padėti - Vaidas Jončas, Darius Rumšas, Dainius Maciukevičius, Pranas Juodis, Zigmas Gaubys, Stasys Balčėnas, Antanas Musvydas, Stasys Šeputis. Ir už tai jiems didelis „Ačiū“. Centre įteigti 2,25 etato. Dirba kvalifikuoti treneriai ir sporto entuziastai, kurių, vidutinis darbo užmokestis - 406,30 eurų. Įstaigos veikla finansuojama iš Pagėgių savivaldybės biudžeto, iš Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos departamento, privačių asmenų lėšų.

-  Koks indėlis Savivaldybės, kad žmonės turėtų galimybę aktyviai praleisti laiką?

- Be abejo, didžiausias  indėlis  įstaigos išlaikymui bei visam sporto gyvenimui priklauso Savivaldybei. Tikriausiai nerasite kitos tokios, kur sporto mėgėjai laisvalaikiu galėtų sportuoti sporto salėse nemokamai. Aš asmeniškai, taip pat, kiek galėdamas, prisidedu prie sportinio  gyvenimo. Natkiškių kaime už savo lėšas esu  įrengęs  sporto klubą, kur nemokamai sportuoja sporto mėgėjai.

- Esate Tarybos narys. Tai neturi įtakos jūsų darbui viešojoje įstaigoje?

-Tarybos narys - tai nėra etatas ir, mano manymu, netrukdo darbui, bet padeda, nes yra didesnė galimybė įtraukti kuo daugiau žmonių į sportinę veiklą.

- Renginių metu žmonės mėgsta sportines varžybas. Vyko Mažų miestelių krepšinio lyga. Dalis finansavimo buvo skirta iš Savivaldybės biudžeto. Atsirado dėl to nepatenkintų. Kodėl? Kokio dydžio buvo finansavimas?

- Visai teisingai, pagėgiškiai  - entuziastai. Kiekvienais metais seniūnijose vyksta vasaros šventės, kurios neapsieina be sporto renginių ir šioje srityje mūsų centras  yra visuomet pasiruošęs padėti šventės organizatoriams.  Apie Mažų miestelių krepšinio lygą minėjau anksčiau, Savivaldybei tai geras pasiekimas. Jos indėlis 2016-2017m. etapui - trys tūkstančiai penki šimtai eurų, kurie buvo panaudoti aprangai, starto mokesčiui, transportui, maitinimui, o nepatenkinti yra tik keli  Tarybos nariai, esantys opozicijoje, kurie nesilanko sporto renginiuose, o tik garsiai šaukia, kad visur viskas blogai. Norėčiau jiems palinkėti – ateikite bent kartą  į varžybas, palaikykite savo sportininkus ir tada gal atrodys gražesnis sporto gyvenimas Pagėgiuose.

- Pagėgiai negali gyventi be skandalų? Kodėl jų netrūksta?

- Šitoje vietoje daugeliui, turbūt, aišku – artėja rinkimai.

- Ar dėl politikavimo nenukentės įstaigos klientai?

- Baikit, mūsų įstaiga klientų neturi. Pas mus sportuoja visi norintys, visi geranoriškai ir be jokios politikos, galit ir jūs atvažiuoti, beje, pasportuoti atvažiuoja ir iš Šilutės rajono savivaldybės.

- Ko palinkėtumėte sau, pagėgiškiams ir visiems, skaitantiems šį interviu?

- Pagėgiškiams noriu palinkėti geros sveikatos, nuotaikos, aktyviai dalyvauti sporto renginiuose. Būkite visi sveiki ir laimingi.


Straipsnio komentarai

juozukas2018-08-07
visi renginiai, kuriuos praveda sis politikas buna su pinigeliais irdar kokiais. juk kai vaziavo zaisti tinklini i uzsieni samde zaidejus ne uz centus. Zodziu nubyra jam is tu organizavimu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2018-07-20
Pats organizuoja pats dalyvauja keistuolis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2018-07-19
nepatinka man šis politikas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taaaaip2018-07-14
tarybos nariai is idejos turetu dirbti ne del savo interesu Komentaras patinka Komentaras nepatinka