Pergalių vėjas tebepučia į šilutiškių bures

2018-07-13

Šilutės rajono seniūnijų XI sporto žaidynes vienuoliktą kartą laimėjo šilutiškiai (seniūnas Raimondas Steponkus), 2-3 vietas užėmė Juknaičių (seniūnas Alfredas Gaubys) ir Žemaičių Naumiesčio (seniūnas Virginijus Stasiulis) komandos. Nugalėtojus, komandas prizininkes sveikino ir apdovanojo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Komandos pelnė apie 40 taurių, sportininkai – apie 150 medalių.

Varžėsi dešimties seniūnijų sporto mėgėjai

Seniūnijų žaidynes vykdo Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas. Žaidynės daugiapakopės. Pirmasis etapas – vietose, antrasis – zoninės varžybos, trečiasis – finalas. Dalyvių amžius – 20 metų ir vyresni. Nuostatai užtrenkia duris mokiniams, tačiau, tuštėjant miesteliams ir kaimams, vienas kitas vyresnių klasių moksleivis, žiūrėk, įsijungia į žaidynių dalyvių gretas.

Pasak VšĮ Šilutės sportas direktoriaus Dainiaus Gricevičiaus, XI žaidynės nebuvo gausios  komandų skaičiumi, bet pasižymėjo kovingumu. Tradiciniams žaidynių lyderiams šilutiškiams iššūkį metė juknaitiškiai ir naumiestiškiai laimėję nemažai apdovanojimų. Kitas geras ženklas – dalyvavo 10-ies seniūnijų rinktinės. Tik kintiškiai kažkodėl ignoruoja žaidynes, nors vieną kartą namuose yra išmėginę jėgas. Galbūt žaidynes verta rengti paskutinį gegužės savaitgalį, sutapatinant su Šilutės miesto švente? Toks sumanymas kirba, bet jis dar bus apmąstomas.

Mažąsias raketes geriausiai valdė sunkumų kilnotojai

Rajono seniūnijų XI žaidynės surengtos birželio 30 dieną. Varžėsi futbolo, krepšinio, parko tinklinio, stalo teniso, šaškių, šachmatų, virvės traukimo komandos. Seniūnų rungtis – smiginis. Varžybos vyko stadione, Traksėdžių progimnazijos sporto salėje (stalo tenisas), Gluosnių g. 13a (šaškės, šachmatai), tinklinio aikštelėse prie Šyšos, „Time team“ krepšinio aikštelėje. Seniūnai, kiek turėjo pajėgų, tiek sulipdė mini komandų. Futbolo turnyrą laimėjo Žemaičių Naumiesčio komanda. Komandos sudėtis – 6 futbolininkai. Antri liko šilutiškiai, treti – juknaitiškiai.

Atkakliai rungtyniavo krepšinio (3x3) komandos. Lemiamose rungtynėse dėl pirmos vietos Šilutės seniūnijos rinktinė (V. Miliauskas, T. Ulevičius, I. Povilionis) paskutiniu metimu, esant lygiam rezultatui, išplėšė pergalę prieš Juknaičių komandą. Treti prizininkai – naumiestiškiai, ketvirta liko Švėkšnos seniūnijos komanda. Pernai krepšinio varžybose dalyvavo 6 ekipos.

Vyrų parko tinklinio (3x3) varžybų čempionais tapo naumiestiškiai, 2-3 vietas užėmė Šilutės ir Juknaičių komandos. Moterų turnyre nenugalima buvo Šilutės komanda, aplenkusi Žemaičių Naumiesčio ir Juknaičių komandas.

Stalo teniso varžybose Šilutės seniūnijos garbę sėkmingai gynė tėvas ir sūnus sunkiaatlečiai – sunkiosios atletikos treneris, buvęs daugkartinis Lietuvos lengvo svorio čempionas Laimis Li Čin Chai ir šių metų šalies sunkiosios atletikos sunkaus svorio čempionas Tomas Li Čin Chai bei Gražina Mikalauskienė. Jie ir nugalėjo. Antrą vietą užėmė Juknaičių komanda, trečią – Gardamo. Gardamiškiai pirmą kartą iškovojo medalius.

Šaškininkų varžybose geriausiai žaidė šilutiškiai, 2-3 vietas užėmė Rusnės ir Saugų komandos. Šachmatų turnyrą laimėjo Švėkšnos rinktinė, 2-3 vietas užėmė Šilutės ir Juknaičių komandos.

Juknaičių jėgų jėga – virvės traukikai

Žaidynių „sirgalių“ dėmesio bei patarimų daugiausia kliuvo virvės traukimo komandoms bei strėlytes į taikinį metantiems seniūnams. Tarp seniūnų taikliausią ranką turėjo Juknaičių galva A. Gaubys, trimis bandymais surinkęs 104 taškus. Tašku mažiau surinko Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, pelnęs sidabro medalį. Šilutės seniūno R. Steponkaus „derlius” – 101 taškas, trečia vieta. Ketvirtą vietą užėmė Saugų seniūnijos atstovas (85 tšk.), aplenkęs Katyčių, Usėnų ir Žemaičių Naumiesčio seniūnus.

Dar daugiau skatinimų išgirdo virvę traukę vyrai - šeši prieš šešis. Kas ką nutrauks!? Galingą komandą subūrė juknaitiškiai. Vien broliai Gečai, kai čiumpa virvę, varžovams kailis pašiurpsta. Taip ir atsitiko. Čempionai – Juknaičių galiūnai, antri – naumiestiškiai, treti – šilutiškiai. Pastarieji, greitosiomis sulipdę komandą, džiūgavo pelnę trečios vietos taškus.

Seniūnijų XI sporto žaidynių komandų rikiuotė: Šilutė – 41 tšk., I vieta, Juknaičiai – 29 tšk., II v., Žemaičių Naumiestis – 26 tšk., III v., Švėkšna – IV v., Saugos – V v., Vainutas – VI v., Rusnė – VII v., Katyčiai – VIII v., Usėnai – IX v., Gardamas – X v.

Į zonines varžybas Gargžduose važiuos pirmas vietas užėmusios komandos. Zoninės varžybos turi įvykti iki rugsėjo 10-osios. Finalas numatytas rugsėjo 15 dieną Jonavoje.