Šilutės lengvaatlečių sėkmė Vilniuje

2018-07-14
Šilutės lengvosios atletikos lyderiai, šalies jaunimo pirmenybių čempionai ir prizininkai (iš kairės): Erestida Bagdonaitė, Jokūbas Tubutis, Kristina Jašauskaitė ir Julija Baciūtė.
Vilniuje, Vingio stadione, birželio 26-27 dienomis vykusiose šalies lengvosios atletikos jaunimo (iki 19 m.) pirmenybėse dalyvavo ir pajėgiausieji bendraamžiai iš Baltarusijos. Tarptautinėse varžybose puikiai pasirodė ir Šilutės sporto mokyklos rinktinė: aštuoniolikmetė Kristina Jašauskaitė tapo trišuolio rungties nugalėtoja, metais vyresnis, vidutinių nuotolių bėgikas Jokūbas Tubutis, laimėjęs 400 metrų bėgimą, tapo Lietuvos čempionu, o bėgdamas 800 m, finišavo trečias. Sidabro medalius iškovojo Erestida Bagdonaitė, Gintarė Paulauskaitė, bronzos – Julija Baciūtė ir Aurimas Bendžius.

Vingio stadione varžėsi šeši pamariškiai. Jų treneriai - Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Bronius Mulskis. Vilniuje besimokanti, buvusi Vilkyčių pagrindinės mokyklos auklėtinė Gintarė Paulauskaitė, beje, šešiolikmetė, pelnė taškus sostinės ir Šilutės komandoms, o Šiaulių sporto gimnazijoje besimokantis Aurimas Bendžius talkino Šiauliams ir Šilutei. Šiandien tai įprasta praktika, kai perspektyvūs sportininkai laikinai ar visam atsisveikina su provincija ir įsikuria didmiesčiuose tęsti sportinės karjeros.

K. Jašauskaitė su kaupu pateisino Šilutės sporto mokyklos trenerės L. Leikuvienės viltis. Kristina, jau gynusi ir Lietuvos rinktinės garbę, trišuoliu nušoko 12,65 m. Šis rezultatas užtikrino jai tarptautinių varžybų nugalėtojos taurę ir Lietuvos čempionės titulą. II vietą užėmė Baltarusijos sportininkė V. Antisikian, nušokusi 12,45 m. Šuolio į tolį varžybose K. Jašauskaitė liko ketvirta. Jos rezultatas – 5,54 m. Kristina savo komandai iš viso pelnė 27 taškus (18+9).

Dviejų rungčių varžybose dalyvavo ir Jokūbas Tubutis, planuojantis studijuoti Lietuvos sporto universitete. Jokūbas, įveikęs 400 m distanciją per 49,95 sek., tapo šalies čempionu, o tarptautinėse varžybose užėmė II vietą. Kiek greitesnis už jį buvo baltarusis T. Zubko – 49 sek. Bėgdamas 800 m, J. Tubutis pelnė Lietuvos jaunimo pirmenybių bronzos medalį. Jo laikas – 1:57,67 min. Jokūbas į Šilutės komandos taupyklę įdėjo 32 tšk. (18+14).

Tarp bėgikių pasižymėjo šilutiškės Erestida Bagdonaitė ir Julija Baciūtė. Erestidai dar tik šešiolika (jaunė), o jau iškovojo šalies jaunimo pirmenybių sidabro medalį. 3000 m distanciją ji įveikė per 12:04,32 min. Metais vyresnė J. Baciūtė laimėjo bronzos medalį bėgdama 400 m barjerinį bėgimą. Tai sunki rungtis, reikalaujanti iš sportininkės geros judesių koordinacijos, greičio ir ištvermės. Julijos rezultatas – 1:07,18. Ji komandai uždirbo taškų ir bėgdama 1500 m. J. Baciūtės dviejų rungčių kraitis – 17 tšk.(9+8). Lietuvos jaunimo pirmenybių bronzos medaliu apdovanotas ir Aurimas Bendžius, bėgęs 1500 m. Jo laikas – 4:07,88. Įdomu tai, jog kartu su Aurimu bėgęs šilutiškis Justas Budrikas, kuris už daugelį varžovų jaunesnis 3 metus, pagerino asmeninį rekordą keturiomis sekundėmis ir užėmė VI vietą. Pasiektas rezultatas rodo, kad ateityje Justas gali būti šios distancijos lyderiu.

Merginų ieties metimo varžybose šalies jaunimo pirmenybių sidabro medalį iškovojo jaunė Gintarė Paulauskaitė nuskraidinusi įrankį 39,70 m. 15 taškų pamariškių komandai dar pridūrė ir šuolininkas, jaunis Osvaldas Guščius dalyvavęs šuolio į tolį ir trišuolio varžybose.

Šilutės komanda – stipriausia tarp rajonų

Lietuvos jaunimo pirmenybėse taškų įskaitą gavo 19 rajonų komandos. Pirma -  Šilutės rinktinė – 159 tšk. II-III vietas užėmė Raseinių ir Marijampolės komandos – 127 ir 122,5 tšk. Tarp pirmos grupės miestų rinktinių nugalėjo Vilniaus pirmoji komanda. Tarp antros grupės miestų pergalę šventė Panevėžio lengvaatlečiai.