Noras padėti kitam daro stebuklus

2015-01-14, Gerda BELOKOPYTOVA
Pagalbą Aurimas suteikė ir J. Germanavičiūtės šeimai. Moteris viena augina 3 vaikus.Mažiausioji atžala yra vos 1,5 metukų.
Pagalbą Aurimas suteikė ir J. Germanavičiūtės šeimai. Moteris viena augina 3 vaikus.Mažiausioji atžala yra vos 1,5 metukų.

Gruodžio 12 dienos „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje rašėme straipsnį apie šilutiškio Aurimo Zarembos organizuotą kalėdinį-labdaringą bėgimą, prie kurio kvietėme prisijungti norinčiuosius padėti šilutiškius. Visos surinktos lėšos, anot iniciatoriaus, skirtos labiausiai nuskriaustiems žmonėms. Įvykus akcijai jau galima pasakyti – surinkti pinigėliai pradžiugino Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ mažuosius bei dvi Šilutės rajono sunkiai besiverčiančias šeimas. Šiemet jiems šventės buvo kitokios.

Gruodžio pradžioje Aurimas ėmėsi didžiulio žygio – kvietė žmones dalyvauti Klaipėdoje vyksiančiame 10 kilometrų bėgime, rinko pinigėlius, kuriais galės padėti likimo nuskriaustiesiems. Dabar Aurimas prisipažįsta, jei būtų idėjai įgyvendinti turėjęs daugiau laiko, būtų žymiai daugiau nuveikęs. Tačiau gera pradžia – jau pusė darbo. Reikia tik pasidžiaugti, kad kažkam rūpi, jog svarbus ir kito, visai nepažįstamo žmogaus gyvenimas. Aurimas pasakojo, kad sunkiausia buvo šilutiškius prikalbinti dalyvauti bėgime. Anot jo, visus išgąsdino 10 kilometrų distancija. Vis dėlto keturi drąsuoliai atsirado, o tarp jų buvo ir pats Aurimas. Į Klaipėdą tuokart išvyko Aurimas, Rokas Švedas, Andrius Lankutis ir Raimondas Stankaitis. Iš bėgime dalyvavusių kelių šimtų bėgikų entuziastų labiausiai pasisekė šilutiškiams, nors jų ir buvo mažuma. 10 km distanciją pirmas įveikė bei pagrindinį 250 litų prizą laimėjo Aurimas. „Iš karto visus pinigėlius paskyriau prie jau surinktos sumos padėti gyvenimo nuskriaustiesiems“, - prisipažino jaunas vyras.

O dabar sugrįžkime į Šilutę. Kaip ir Aurimas pasakojo susitikus pirmą kartą, kiekvienas asmuo, prisidėjęs vienokia ar kitokia parama buvo nufotografuotas, užregistruota jo aukojama suma. Aurimas parodė ir visus čekius, kur išleisti pinigai. „Nesinori, kad būtų kalbų, jog neaišku, kur tie pinigėliai nuėjo. Viskas atiduota vaikams ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms“, - tvirtino pašnekovas. Negana to, sukurtas ir specialus filmukas, kuriame – visi rėmėjai bei nuotraukos, kas buvo daroma. Norintieji pamatyti Aurimo sukurtą padėkos filmuką tai gali padaryti internetinėje svetainėje https://www.youtube.com/watch?v=hoVqXa9nTA8

Iš viso organizuotos akcijos metu surinkta 3 380 Lt. Iš šios sumos 2 098,30 Lt skirta Klaipėdos vaikų globos namams „Rytas“. „Pasikonsultavęs su ten dirbančiais specialistais nupirkau vaikams vitaminų, 15 kibirėlių medaus, taip pat drabužėlių, žaislų ir pan.“, - pasakojo šilutiškis.

Likusi suma atiteko dviem šilutiškėms šeimoms. Viena jų – Rasos ir Anatolijaus Klebentovų šeima, auginanti 4 vaikus. Aurimą sukrėtė pamatytas vaizdas, šios šeimos gyvenimo sąlygos. Kadangi Klebentovų šeimos namuose nebuvo šaldytuvo, Aurimas pasirūpino, kad jis atsirastų. Taip pat užpildė tuščią dujų balioną, nupirko maisto produktų.

Pagalba suteikta ir Julijos Germanavičiutės šeimai. Moteris viena augina tris vaikučius – vyriausiasis keliauja į šeštą klasę, o jauniausiajai vos pusantrų metukų. Ši šeima ne tik kenčia nepriteklių, klastinga liga iš vaikų gali atimti mamą. Moteriai diagnozuotas vėžys...

Aurimas pasakojo, kad kartu su šia šeima praleido Kalėdas ir jautėsi ten lyg būdamas kartu su savais. Šiai šeimai už surinktus pinigėlius nupirkta dviejų aukštų lova, televizorius ir maisto produktai.

Pasak Aurimo, šeimas, kurioms reikalinga pagalba, padėjo išrinkti Šilutės seniūnijos darbuotojos. Vienas jo iškeltų prioritetų, kad tėvai toje šeimoje nepiktnaudžiautų alkoholiu. „Būtų galima padėti ir daugiau šeimų, tačiau suma nebuvo tokia didelė, todėl paskirsčiau ją dviem šeimoms. Jau po visko galiu pasakyti, kad sunkiausia buvo ne surinkti pinigėlius, o juos tinkamai panaudoti. Norėjosi už juos nupirkti tai, kas tikrai reikalinga ir ilgai pravers“, - kalbėjo šilutiškis.

Dabar Aurimas džiaugėsi, kad žiemos šventės bent daliai likimo nuskriaustųjų buvo kitokios, jie pamatė tikrą kalėdinį stebuklą. Akcijos iniciatorius su mumis pasidalijo ir ateities planais – kitąmet organizuos tokią akciją jau Šilutėje ir visa surinkta suma bus skirta tik Šilutės rajono šeimoms.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?