2014 metų švėkšniškio rinkimuose – dvi nugalėtojos

2015-01-13, Jonas Girskis, sveksnosnaujienos.lt
D. Dirgėlienė ir I. Riterienė.
D. Dirgėlienė ir I. Riterienė.

Gruodžio mėnesį, iki šv. Kūčių, „Švėkšnos naujienų" lankytojai galėjo išreikšti savo gerą valią balsuodami už „Metų švėkšniškį 2014". Balsavimo metu pagrindinė kova vyko tarp Švėkšnos „Saulės" gimnazijos direktorės Dalios Dirgėlienės ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijos padalinio pirmininkės Ingritos Riterienės. Pirmavo tai viena, tai kita moteris, o sustabdžius balsavimą paaiškėjo, jog šios nominantės surinko praktiškai vienodą skaičių balsų.  

Renkant 2014 metų švėkšniškį buvo siūloma atsižvelgti į vieną paprastą kriterijų - nuoširdus atsidavimas gražiais savo darbais bendruomenės labui konkrečiais metais. Tad nutarėme įvertinti kandidačių triūsą ir 2014 metų švėkšniškėmis paskelbtos abi moteris. 


Laureatės, sužinojusios šią naujieną, neslėpė susijaudinimo ir džiaugėsi, jog sulaukė tokio didelio palaikymo. Ir iš tiesų, rinkimai sulaukė netikėtai didelio populiarumo – iš viso balsuota beveik 1 500 kartų. O balsavimo lyderes palaikė per 1 000 respondentų kartu sudėjus.


I. Riterienė augo Saugose, ten baigė mokyklą. Tolimesniems ateities planams kelią pastojo sunki liga. Ir, nors moteriai pavyko atsitiesti, liga paliko gilų savo pėdsaką. Nuo 2011 m. Ingrita pradėjo vadovauti Švėkšnos neįgaliųjų draugijos padaliniui, tapo jo pirmininke. Nuo tada narių skaičius pradėjo augti kaip ant mielių, o draugijos nuveikti darbai ryškiai nuspalvino ir iki šiol džiugina švėkšniškių gyvenimą. 2014 metais atlikta tikrai daug Švėkšną garsinančių ir bendruomenę vienijančių iniciatyvų. Paminėsime tik keletą svarbiausių: grybavimo čempionatas, gyvų gėlių kilimas, duonos šventė, edukaciniai užsiėmimai, miestelį puošiantys floristiniai akcentai ir kt. Draugija aktyviai dalyvauja ir kituose miestelio renginiuose. Neįgaliųjų draugija pripažinta kaip iniciatyviausia 2013 m. Šilutės rajono bendruomenė.


D. Dirgėlienė gimė Labatmedžio kaime, Švėkšnos vidurinę mokyklą baigė 1986 m., o 2002-aisiais paskirta mokyklos, kurią pati baigė, direktore. D. Dirgėlienei vadovaujant, atlikta pastatų renovacija ir remontas, sugrąžintas „Saulės" gimnazijos statusas. Moteris aktyviai dalyvavo ir kultūriniame miestelio gyvenime. Anksčiau yra vadovavusi Švėkšnos klojimo teatrui, rašydavo scenarijus ir vesdavo miestelio šventes. Gimnazijos mokiniai ryškiai spindi miestelio kultūriniame gyvenime. „Metų švėkšniškio 2014" nominacijai buvo pasiūlyta, kaip labai atsidavusi gimnazistų labui, už nuoširdų darbą mokyklos teritorijoje.


 „Metų švėkšniškio" nominacijoje, be šių moterų, pretendentais paminėti buvo mokytojas Vaidotas Didžiūnas, veiklusis entuziastas Vytautas Raibys,  mokslininkas Pranas Kuzas, visuomenininkė Violeta Astrauskienė, muziejininkė Monika Žąsytienė, gydytoja Violeta Giedraitienė ir vyresnysis patrulis Edgaras Rūtelis. Dėkojame visiems nominantams, nes savo gražių darbų dėka jūs buvote pastebėti ir „Švėkšnos naujienų" skaitytojų pasiūlyti.


Štai taip nepastebimai jau įžengėme į 2015-uosius. Norisi tikėti, kad jie bus ne mažiau produktyvūs, iniciatyvūs, o apie Švėkšnos krašto žmones, jų nuveiktus gražius darbus, išgirsime dar labai dažnai. Tikėkime, kad Švėkšnos vardas bus  dažnai minimas įvairiose žiniasklaidos priemonėse, aišku, iš gerosios pusės.


Anksčiau planavome paskelbti metų švėkšniškį dar iki šv. Kalėdų, tačiau dėl asmeninių ir techninių problemų to padaryti nepavyko. Dėl to atsiprašome visų skaitytojų. Siekdami tikslesnių balsavimo rezultatų ateityje planuojame keisti balsavimo sistemą (pvz. mobilusis balsavimas).


Metų švėkšniškės bus pagerbtos sausio 16 d. seniūnijos organizuojamame padėkos vakare bendruomenei, skirtame prisiminti praėjusių metų nuveiktus darbus.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?