Nuo žaibo smūgio nukentėjo žmogus (papildyta)

2018-07-19, Šilutės ligoninė
Gydytojas Audrius Markauskas.
Gydytojas Audrius Markauskas.
Antradienį į VšĮ Šilutės ligoninę atvežtas 35-erių metų vyras nukentėjęs nuo žaibo smūgio sukeltos bangos. Šiuo metu jis gydomas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Anot jį prižiūrinčio gydytojo anesteziologo-reanimatologo Audriaus Markausko, šiuo metu paciento būklė yra gerėjanti, pats sąmoningas, skundžiasi tik nežymiais kojų jutimo sutrikimais. Tai pirmasis toks atvejis, kuris pacientui po susidūrimo su žaibu baigėsi gan sėkmingai.

Antradienio pavakarę Šilutės raj. žliaugė lietus, žaibavo. Lapalių kaimo gyventojas norėjo kuo greičiau grįžti namo, todėl kirto kelią pro netoliese jo namų esantį mišką. Vis labiau dangui prapliupus žaibais, vyriškis sugalvojo pasislėpti po medžiu tik, deja, nesėkmingai. Žaibas trenkė į beržą, o po juo stovėjęs 35-erių metų vyras buvo nublokštas nuo žaibo smūgio sukeltos bangos. Artimieji išvydę netoliese gulinti savo šeimos narį, kuo skubiau iškvietė greitąją, mat jis jau gulėjo be gyvybės ženklų.

„Iškart po įvykio Lapalių kaimo gyventojas buvo atvežtas į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių be sąmonės. Vėliau ją atgavęs, skundėsi jutimo sutrikimais kojose, valdė tik vieną ranką, širdies ritmas buvo nesutrikęs. Manoma, kad tiesiogiai elektros srovė paciento nepaveikė, todėl po paros ar kelių iš Reanimacijos-intensyvios pagalbos skyriaus bus perkeltas į kitą skyrių“, - apie įvykį plačiau pasakojo gydytojas anesteziologas-reanimatologas A. Markauskas.

Apžiūrėjus gydytojams pacientą, nebuvo matyti jokių nudegimų ar elektros traumų požymių, todėl medikai nustatė, kad jis buvo paveiktas nuo žaibo smūgio sukeltos bangos.

Medikai džiaugiasi, kad šiam jaunam vyrui pavyko išgyventi, o jį patį vadina laimės kūdikiu. Mat tokie atvejai fiksuojami ypač retai arba dažniausiai baigiasi mirtimi. Panašu, kad ši liepos 17-oji bus antroji jo gimimo dienos data.

„Yra buvę ir daugiau atvejų, tačiau jie baigėsi mirtimi. Šiam pacientui susidūrimas su žaibu baigėsi gan sėkmingai. Šiuo metu sunku vertinti, ar pacientui išliks kokie fiziniai organizmo pažeidimai, tačiau jei taip nutiks, nerimauti artimiesiems tikrai nereikia – vėliau jie palaipsniui atsistatys“, - sakė anesteziologas-reanimatologas.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus dėkoja tądien dirbusiems medikams, profesionaliai suteikusiems pagalbą, kurie greitai sureagavo ir išgelbėjo šio jauno žmogaus gyvybę - didele dalimi prisidėjusiems prie laimingos įvykio pabaigos. kuris galėjo baigtis tragiškai.


Straipsnio komentarai

Taip2018-07-19
Labai malonus mandagus gydytojas pasiseke zmogui kad pateko pas si gydytoja savo profesijos zinova Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?